Ekonomi

Servier Group, Kahramanmaraş’ta toplum merkezi kuruyor

Servier Cluster, Şubat ayında yaşanan yıkıcı depremlerin ardından bölgenin yaralarını sarmak için İhtiyaç Haritası işbirliğiyle Kahramanmaraş’ta 434 metrekarelik bir toplum merkezi kuruyor.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yönetilen ve merkezi Fransa’da bulunan uluslararası bağımsız ilaç firması Servier, Deprem bölgesine bir yenisini daha ekleyerek İhtiyaç Haritası işbirliğiyle Kahramanmaraş’ta 434 metrekarelik bir toplum merkezi kurmak için harekete geçti.

Servier, Ağustos ayı sonunda faaliyete geçmesi planlanan toplum merkezi için 500.000 Euro’luk bir bütçe ayırdı.

Depremden doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen ailelere sürdürülebilir bir çözüm sunmayı hedefleyen Toplum Merkezi, yemekhanesi ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği çok amaçlı salonlarıyla aileler için huzurlu bir yaşam alanı yaratmayı hedefliyor. Merkezden sadece konteyner kentlerde yaşayan aileler değil çevre halk da yararlanabilecek.

Guillaume Recorbet, Servier Türkiye Genel Müdürü, Depremin olduğu günden devam  Depremden etkilenen bölgede 500’den fazla aileye fayda sağlayacak bir Toplum Merkezi inşa ederek İhtiyaç Haritası ile yaptığımız iş birliğini ortak bir projeye dönüştürüyoruz.”  Depremden etkilenen ailelerin hayatlarını yeniden inşa etmelerine yardımcı olmak amacıyla yola çıktılar.  belirten Recorbet, “Servier Group’un bir yan kuruluşu olan Mécénat Servier, kümelenmenin tüm yardım planlarını merkezileştiren bir yardım kuruluşudur. Mecenat Servier sayesinde bölge insanının eşsiz birlik ve beraberliğini pekiştiren bu Küme’nin modülü olmaktan gurur duyuyoruz. Bu benzeri görülmemiş zamanlarda, Mécénat Servier ihtiyacı olanlarla dayanışma içinde olmaya devam edecek.”dedi.

deprem bölgesinde Pozitif bir sosyal etki yaratmak için Mécénat Servier ile yola çıktıklarını belirten, İhtiyaç Haritası Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslandedi ki:

6 Şubat’ta ülkemizde 50 binden fazla insan öldü, 1,5 milyondan fazla evsiz vatandaş zor koşullarda yaşadı. Milyonlarca insan aile üyelerini, işlerini ve birikimlerini kaybetti, umutları yıkıldı. Bu zorlukların boyutu anlaşılmaz.

Acil durumlar için zemin hazırlarken, aynı zamanda bölgede günlük hayatın yeniden tesisi için gerekli tüm temellerin atılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Çocukların güzelleşmesi için öğrenmenin ve günlük rutinin önemini, refah ve sosyalleşmenin herkes için maliyetini çok iyi biliyoruz. Bu toplum merkezinin amacı, eğitim, öğretim ve toplum programlarını uygulamak için birçok Toplum Toplum Kuruluşunu barındırarak sığınak kentte bir yapı sağlamaktır. Merkez, mahallelilerin hayatlarını onurlu koşullarda yeniden inşa etme fırsatı ve mekanı bulabilecekleri tek yer olacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu