Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kaptanlık yaparak geçimini sağlayan gazi bir babanın oğlu olduğunu hatırlattı.

Gençliğinde İETT’de işçi olarak çalıştığını belirten Erdoğan, “Emeğin, alın terinin, sıcak ekmeği dostlarla paylaşmanın zevkini çok iyi bilirim. Siyaset yoluyla ülkemize hizmet için. Bizler her zaman hakkınızı helal etmeye çalıştık. Yıllarca istismar malzemesi olarak kullanılan 1 Mayıs’ı sizler için bayram ilan ettik, gerçek bir personel bayramı yaptık.” ifadeleri kullandı.

İşçi sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra örgütlenme, sendikal hak ve ücretler konusunda çok önemli adımlar attıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“2002’de 184 lira olan 126 dolar olan asgari ücreti bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara çıkardık. Asgari ücreti ve asgari ücrete eşit olan diğer ücretlilerin gelirlerini hariç tuttuk. Yaptık, birlikte yaptık, başardık, sırt sırta.” Zorlukları birlikte aştık. Türk Yüzyılını inşallah yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi arkadaşlarımın desteğine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajına ilişkin bir görsel de yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu