Haber

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İşçilere Yüzde 20 Zam Yapacağını Açıkladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, enflasyon ve fiyat artışlarının ardından belediye personelinin maaşlarına ve tüm sosyal haklarına yüzde 20 zam yapıldığını söyledi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, yılbaşında imzaladığı yeni sözleşme ile personelin asgari ücretini 15 bin TL’ye çıkardı. Enflasyon ve fiyat artışlarının ardından Lider Söğüt, çalışanları enflasyon ve fiyat artışlarına karşı koruyacaklarını belirtti. Lider Söğüt, bugün Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar ve sendika yöneticileriyle görüşmeye geldi. Görüşmenin ardından Lider Şener Söğüt, çalışanların yevmiye ve sosyal haklarına yüzde 20 zam yaptıklarını ifade etti. Önder Söğüt, “Yeni sözleşmemizi Ocak ayında yaptık. Ama enflasyon ve fiyat artışlarından sonra işçilerimizi korumak için ücretlerini ve sosyal haklarını yüzde 20 artırdık. Biz Körfez Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Hayırlı olsun. Bu şehir için gece gündüz ter döken meslektaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Şener Söğüt daha sonra Belediye-İş Şube Başkanı Ertuğrul Çınar ile sözleşme imzaladı. Belediye-İş Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar da Önder Şener Söğüt’e teşekkür ederek, “Cumhurbaşkanımıza tüm emekçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldu” dedi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu